Klient i doradca wypożyczalni Kaizen Rent oglądają samochód

Case studies

Zawsze jesteśmy w gotowości, żeby przyjść Ci z pomocą!

Opis sytuacji

W kwietniu 2020 roku zgłosił się klient, który oczekiwał od nas pełnej anonimowości. Firma od lat działa w wyjątkowo wrażliwej i wąskiej specjalizacji, jaką jest realizacja skomplikowanych i złożonych procesów logistycznych dla wojska. Najczęściej są to nieszablonowe projekty o zasięgu międzynarodowym, z szybkimi terminami realizacji. Priorytetem dla takich służb jest zapewnienie dyskrecji i mobilności. Tylko przy takich warunkach armia może skutecznie realizować swoje misje. W tym przypadku wsparcia potrzebowało wojsko amerykańska stacjonujące w Europie.

Wyzwanie

Klient praktycznie z dnia na dzień zobowiązał się zapewnić mobilność amerykańskim żołnierzom stacjonującym w jednej z baz na terenie Niemiec. Było to dla nas nie lada wyzwanie. Kontrakt wymagał dokonania bardzo szybkiego wynajmu samochodów. Warunkiem było dostarczenie ponad 50 pojazdów, różnych klas, w tym SUV-ów 4X4 oraz busów 9-osobowych. Wszystkie auta w przeciągu tygodnia musiały zostać przetransportowane i wydane żołnierzom. Sama długość kontraktu była uzależniona od sytuacji przy wschodniej granicy. Umowa najmu średnioterminowego mogła się skończyć praktycznie z dnia na dzień. Oprócz napiętych terminów wyzwaniem było zapewnienie klientowi komfortu i elastyczności w użytkowaniu wypożyczonych samochodów.

Podsumowując

Naszym zadaniem było dostarczenie w ciągu 7 dni ponad 50 pojazdów do bazy żołnierzy stacjonujących na południu Niemiec. Musieliśmy wydać wszystkie pojazdy w ciągu 1 doby. To było szaleństwo! Jak sprostaliśmy temu wyzwaniu?

Rozwiązanie

Daliśmy radę! Dostarczyliśmy wszystkie wypożyczone samochody, transportując je do klienta za pomocą Lohr. To ciężarówki wyposażone w specjalne platformy do przewozu samochodów. W przeciągu 2 dni zorganizowaliśmy 10 Lohr, które gotowe były przewieźć zdecydowaną większość wynajętych pojazdów. Reszta samochodów została dostarczona przez 8. naszych przedstawicieli, którzy do pokonania mieli około 800 km w jedną stronę.

Nasza usługa wynajmu średnioterminowego wpisała się idealnie w potrzeby tak wymagającego klienta. Wszystkie wymagania zostały dotrzymane. Zorganizowaliśmy od ręki ponad 50 pojazdów, dostarczyliśmy je do wybranego przez klienta miejsca, w ustalonym bardzo krótkim czasie.

Misja zakończyła się pełnym sukcesem dla każdego. Wszystkie samochody zostały odebrane w umówionym czasie i miejscu. Działania wojskowe mogły zostać przeprowadzone bez opóźnień, ku ogromnemu zadowoleniu klienta. My dodatkowo zyskaliśmy zaufanie klienta, którym możemy się pochwalić.

Korzyści ze współpracy
Elastyczny, dopasowany wynajem średnioterminowy samochodów
Prawie natychmiastowa realizacja zamówienia w krótkim czasie
Dostarczenia pojazdów za granicę, do wskazanego przez klienta miejsca
Gwarancja pełnej anonimowości dla naszego klienta

Komentarze (0) Pokaż komentarze

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki