Gdzie pojechać zimą w Polsce? Nieoczywiste i klasyczne propozycje na weekend
Gdzie jechać zimą w Polsce? Co na weekend zimą w Polsce we dwoje? Co na relaks z przyjaciółmi, a co z gromadką maluchów? Co na Mazurach, co w górach, co nad morzem? Uwielbiamy weekendowe wypady, uwielbiamy piękne miejsca. Dlatego specjalnie dla Was wybraliśmy kilka mających w sobie to „coś” zakątków w naszym kraju, które warto odwiedzić na weekend zimą w Polsce.
Polska zima ma to do siebie, że zniechęca nawet najwytrwalszych wędrowców do planowania wszelkich podróży. Od wyjazdu na zimowy weekend odstrasza zmienna i nieprzewidywalna pogoda… A do tego krótkie dni, które trudno wypełnić atrakcjami. W takie wieczory chętniej wędrujemy palcem po mapie, snując wakacyjne plany. A czasem wystarczy tylko wybrać odpowiednie miejsce, by móc cieszyć się urokami Polski zimą.
Gdzie jechać zimą w Polsce? Niektóre turystyczne lokalizacje przyciągają niesamowitym położeniem, inne świetnym jedzeniem czy wyjątkowymi atrakcjami dla dzieci. Co skusi Cię tym razem? Ty decydujesz, który kierunek wybierasz.
Czy warto ruszać się z ciepłego domu? Gdzie pojechać zimą w Polsce?
- Weekend zimą w Polsce wcale nie musi oznaczać siedzenia w domu przed telewizorem. Ale gdzie pojechać zimą, by odprężyć się i nacieszyć tą niezwykłą porą roku? My wiemy! W naszym zestawieniu, znajdziecie pomysły na weekend w ciszy, spokoju i otoczeniu natury. Jeśli szukacie odpoczynku od zgiełku miasta, macie ochotę na spacery po lesie, górskie wędrówki, wieczory przy kominku – czekają tu na Was magiczne inspiracje. Jeśli Waszym żywiołem jest miasto, lubicie gwar wielkich metropolii i prawdziwie wypoczywacie wśród tłumów, podpowiemy kierunki wycieczek w najpiękniejsze zimowe regiony Polski, gdzie atrakcje dostępne są w zasięgu ręki.
Miejsca, które latem tłumnie odwiedzają turyści, zimą przeważnie pustoszeją. Cudnie wyglądają mazurskie jeziora skute lodem czy Morze Bałtyckie pokryte bałwanami fal. Zima w Polsce to nie tylko górskie stoki. Zobacz z nami piękne miejsca zimą w Polsce. Daj się zaskoczyć! Bo zima w Polsce może być naprawdę magiczna!
Gdzie spędzić weekend zimą w Polsce? Piękne miejsca zimą w Polsce polecają się…
Góry zimą wydają się oczywistym wyborem. Zacznijmy więc od rzeczy oczywistych, chociaż nie dla wszystkich… Wielu miłośników plaż, słońca i złotej opalenizny, nie dopuszcza myśli, by porzucić ciepłe bambosze i wyjść spod koca wprost na puchową pierzynę śniegu. Zimowa aura w Polsce jest bardzo kapryśna. W mieście czasem przez cały sezon nie uświadczymy białych krajobrazów. A tych zimą nie brakuje w górach. Tu zima gości niezawodnie co roku.
Trzaskające mrozy nie dla Ciebie? Z zimowymi sportami też jesteś na bakier? Kto powiedział, że w góry to koniecznie na narty?! Pakuj walizki do samochodu i przekonaj się osobiście, jakie atrakcje oferują polskie góry zimą…
1. Góry – to jasne jak słońce, przecież w górach świeci najmocniej
Tatry.
Przykryte grubą warstwą śniegu są wyjątkowo niebezpieczne. Wiele szlaków jest zamkniętych i niedostępnych dla turystów. Jednak na długi rześki spacer nad Morskie Oko może wybrać się każdy, również o tej porze. Przy bardzo niskiej temperaturze okolica zmienia się w „Krainę Lodu” jak z baśni Andersena. Jezioro skute lodem, skrzypiący pod nogami śnieg, ośnieżone i skrzące się drzewa. Gdzie znajdziesz bardziej magiczną scenerię na zimowe selfie?
Wodogrzmoty Mickiewicza, Krupówki w Zakopanem, Gubałówka, schronisko Murowaniec, Czarny Staw Gąsienicowy, Kasprowy Wierch – super miejscówki, dostępne również dla tych niewprawionych w górach. Piękne, malownicze i klimatyczne – wszystkie w naszych Polskich Tatrach 😊.
Dolina Chochołowska, Dolina Pięciu Stawów, Hala Gąsienicowa, Dolina Małej Łąki, Dolina Rybiego Potoku, Dolina Olczyska, Dolina Kościeliska, Rusinowa Polana – Tatry to nie tylko wysokie, strome budzące respekt szczyty górskie, zwłaszcza zimową porą. To także malownicze doliny z licznymi jeziorami polodowcowymi, z pięknymi widokami na góry z każdej strony. Nie szukaj więc wymówek, tylko rzucaj wszystko i ruszaj w góry!
Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska czy malownicza wieś u podnóża Tatr Murzasichle – Tatry to nie tylko Zakopane. Wiele okolicznych wsi urosło do rangi miejscowości typowo wypoczynkowych. Znajdziesz tam urocze krajobrazy, nie gorsze niż w zimowej stolicy Polski oraz wszystkie udogodnienia, jakie oferuje miasto: od restauracji serwujących lokalne przysmaki, poprzez salony SPA kuszące błogim relaksem, po liczne stoki narciarskie i wyciągi.
Góry Izerskie.
Szklarska Poręba, choć kameralna w porównaniu do Zakopanego, jest jednym z najpiękniejszych zimowych kurortów w Polsce. Jej alpejski niemalże klimat, regenerująco wpływający na układ oddechowy, od lat przyciąga kuracjuszy nawet zza granicy. Blisko stąd do Karpacza, Świeradowa Zdroju czy Wrocławia. Ale zapewniamy, gdy posmakujecie tego, co do zaoferowania ma Szklarska Poręba, nie będziecie chcieli ruszać się dalej.
Coś dla sportowców? Na Polanie Jakuszyckiej mieści się najnowocześniejsze centrum narciarstwa biegowego w Polsce. Spotkać tu można samą królową biegówek – Justynę Kowalczyk.
Góry Izerskie to idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z wędrowaniem po górskich szlakach. Tutejsze stoki są łagodne, widoki zapierające dech w piersiach, a liczne torfowiska są siedliskiem niespotykanej nigdzie indziej fauny i flory. Po zmierzchu warto wybrać się do Izerskiego Parku Ciemnego Nieba. To unikatowy na skalę kraju rezerwat przyrody, gdzie niebo jest wyjątkowo ciemne. Możemy tu podziwiać Drogę Mleczną i setki gwiazd błyszczących na niebie. Jest to możliwe ze względu na brak zanieczyszczenia światłem. Takie niebo zobaczysz tylko w górach!
Góry stołowe.
Tutaj zimą dzieje się magia. Jeśli jeszcze Wasza stopa nie stanęła na tej ziemi, nie warto czekać. Nie dość, że to jedyne płaskie górotwory w Polsce, to jeszcze pocięte licznymi labiryntami. Zewsząd wyrastają skalne grzyby i skalne formacje przypominające ni to ludzi, nie zwierzęta. Chcecie poczuć się jak postać z bajki, jak Calineczka lub Alicja w Krainie Czarów? Gdzieś w Sudetach, między Kudową Zdrój, a Dusznikami Zdrój dzieją się rzeczy niemożliwe. A na końcu świata, w schronisku zwanym Pasterka, ugoszczą was strawą i napitkiem. Zaś widok na płaski szczyt Szczelińca na zawsze pozostanie w waszej pamięci. Nic dziwnego, że kręcono tu „Opowieści z Narnii”. W żadnym miejscu na ziemi nie sięgniesz w jednej chwili Nieba, by równie szybko zajrzeć w gardziel otchłani Piekiełka.
Teatr Zdrojowy im. Chopina w Dusznikach, Błędne Skały, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach, Szlak Ginących Zawodów, Droga Stu Zakrętów czy Kaplica Czaszek – to tylko kilka z licznych atrakcji, jakie oferują Góry Stołowe. To dobre miejsce na weekend zimą w Polsce dla dwojga, dla rodziny i na wyjazd z paczką przyjaciół. Kto wie, może już nigdy ich nie odnajdziesz w skalnym labiryncie 😱.
Ciekawe miejsca zimą w Polsce – nawet wtedy wyglądają pięknie…
Dla fanów morza ta destynacja może okazać się oczywista. Ich nie trzeba przekonywać, że również dobrze można bawić się i wypoczywać nad polskim Bałtykiem zimą. Ale miłośnicy górskich wycieczek i białego szaleństwa na deskach, otworzą ze zdumienia usta, na ten szalony pomysł. Po co zimą nad morze?!
2. Niebanalny zimą Bałtyk – białe szaleństwa nad morzem? To możliwe!
Wybrzeże zimową porą to jedno z tych miejsc, które poza sezonem letnim zmienia się nie do poznania. Opustoszałe plaże, brak parawanów i sprzedawców lodów, szalejące fale przecinające horyzont i buzujący w powietrzu jod, wyczuwalny wszystkimi porami skóry. To raj dla szukających ciszy, spokoju, relaksu i odpoczynku. Zima potrafi tworzyć na Bałtyku niesamowite konstrukcje, lodowe mury, zastygłe w bezruchu fale – takich cudów natury nie uświadczymy nawet w najpiękniejszych górach, tym bardziej w mieście.
Zimą Bałtyk kusi amatorów wszelkich aktywności na świeżym powietrzu. Puste plaże ranną porą przyciągają biegaczy, by następnie zmienić się w trasy dla narciarzy biegowych. Również amatorów Nordic walking polskie morze wzywa w tych zimnych miesiącach. Nie odpuszczają także surferzy. Najlepsze miejscówki na surfowanie zimą to Kołobrzeg, przylądek Rozewie i Władysławowo.
Za zimowym weekendem nad morzem przemawiają rześkie powietrze, przestrzeń, cisza, jod i ceny. Liczne ośrodki, by przyciągnąć turystów oferują bardzo atrakcyjne dla portfela pakiety SPA. Czasem promocje są dwa razy większe niż w sezonie wysokim latem!
Szukasz pięknego miejsca zimą w Polsce – kieruj się nad Bałtyk. Polskie wybrzeże ma swoich licznych fanów, także o tej białej porze roku. Szczególnie na zimowy wyjazd polecamy Półwysep Helski. To ostoja ptactwa wodnego, słynne fokarium oraz kolebka polskiej historii. Otoczony z dwóch storn wodą półwysep to miejsce, do którego zawsze się wraca. Przekonaj się sam.
3. Rozmarz się na Mazurach… kraina jezior zmieni postrzeganie zimowych sportów?
Mazury zimą kwitną. Brzmi jak wierutna kpina? Ależ skąd. Można tu obcować z dziką przyrodą, oddychać świeżym powietrzem i cieszyć oczy wspaniałymi widokami. Sezon zimowy na Pojezierzu Mazurskim gwarantuje wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu, przeplataną aktywnym wypoczynkiem oraz ekstremalnymi doznaniami dla odważnych.
Jeśli do tej pory myślałeś, że zima to czas dla narciarzy i miłośników łyżwiarstwa, koniecznie wpadnij na Mazury. Kraina 1000 jezior na zawsze zmieni Twoje podejście do zimowych aktywności. Ale uwaga! Ostrzegamy: można wpaść po uszy 😉. Czy weekend zimą w Polsce wystarczy, by wypróbować wszystkie zimowe dyscypliny, jakie oferują Mazury?
- Żeglarstwo lodowe
- windsurfing
- snow- i ice-kating, czyli „latanie” po zimowych jeziorach
- nurkowanie pod lodem
- wędkarstwo podlodowe
- narciarstwo alpejskie
- snowboard.
Dla tych, którym adrenalinę podnosi wspinaczka na drugie piętro, proponujemy kulig zakończony ogniskiem oraz białe szaleństwo na skuterach śnieżnych. Bo na Mazurach każdy typ turysty i podróżnika znajdzie swoją niepowtarzalną niszę.
Wbrew pozorom zimą czas na Warmii i Mazurach nie zatrzymuje się w miejscu. Zmienia się jedynie krajobraz. Po skutych lodem jeziorach, wśród ośnieżonych lasów zamiast jachtów z białym żaglem, pływają bojery, czyli żaglówki, którym warunki zimowe nie straszne. Jeśli uśmiechnie się do nas szczęście i mroźna zima rozgości się na dłużej, na mazurskich jeziorach przeżyjesz przygodę życia! Niepowtarzalny „kulig”, w którym rolę koni i wozu pełni specjalna łódź zwana airboatem.
Co warto zwiedzić w Giżycku podczas weekendu zimowego?
- Twierdzę Boyen – to bardzo dobrze zachowane fortyfikacje z połowy XIX wieku,
- zamek pokrzyżacki z XIV – niedawno odrestaurowany,
- wieżę ciśnień z 1900 roku z tarasem widokowym i muzeum,
- most obrotowy na Kanale Łuczańskim – to cud XIX-wiecznej techniki
- XIX-wieczne kamienice, zachęcające do wyjścia z domu w każdą pogodę...
Gdzie jechać w zimie w Polsce? Pomysły na weekend
Zimą postaw na miejską dżunglę. Rozmyślając: gdzie jechać zimą w Polsce – pamiętaj, że ten okres roku to świetny czas na zwiedzanie miast. Latem wolisz przebywać na świeżym powietrzu i zawsze szkoda Ci każdej chwili na zwiedzanie muzeów, pałaców, zamków i ośrodków naukowych? Zimą możesz to nadrobić! Miejską eksplorację warto połączyć np. z turystyką kulinarną. Owszem, mróz szczypie po policzkach, wiatr często przenika wszystkie warstwy ubrania... Ale za to nie potrzebujesz szukać wymówki, by częściej chować się w kawiarniach i restauracjach kuszących na każdym kroku rozgrzewającą herbatą lub grzanym winem.
Jeśli kochasz klimat świąt, wykorzystaj ten czas na odwiedzenie największych i najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce. Największą sławę i uznanie turystów zyskały te we:
- Wrocławiu
- Gdańsku
- Poznaniu
- Krakowie
- Warszawie.
Nie zdążyłeś? Nie przejmuj się świąteczną wyprawę zaplanujesz w przyszłym roku. Jednak nie wszystko stracone. Zimą często rozświetlone świątecznymi dekoracjami miasta zachowują swój urok na dłużej. Są zdecydowanie mniej zatłoczone i piękniejsze, bo skąpane w blasku licznych lampek. W miejskich przestrzeniach popularność zyskują „Ogrody Świateł”. Dekoracji z roku na rok samorządy gromadzą więcej i coraz piękniejsze. Przyciągają one turystów w każdym wieku. Poza oczywistymi destynacjami jak Warszawa czy Kraków, chcemy Wam przedstawić nasze typy. Pięknych miast i miasteczek o niesamowitym klimacie, intrygującej przeszłości i efektownych krajobrazach mamy w Polsce na pęczki, nie sposób ich wszystkich opisać.
Miasta zimowymi atrakcjami stoją. Piękne miejsca zimą w Polsce
Gdzie jechać zimą w Polsce? Na pewno warte odwiedzenia są duże metropolie – te miasta moc atrakcji oferują przez cały rok. Mówi się o nich, że nigdy nie śpią. Nudy tutaj też nie zaznasz. Jednak szczególnie w okresie zimowym rozkwitają kurorty uzdrowiskowe w górach. Jednym z takich miejsc jest Krynica Zdrój.
1. Krynica-Zdrój.
Położona w Beskidzie Sądeckim Krynica-Zdrój od ponad 200 lat przyciąga turystów. Głównie dzięki swojemu mikroklimatowi i zdrowotnym właściwościom wód mineralnych, ale też za sprawą niewątpliwych walorów przyrodniczych. Dziś położoną w samym sercu Popradzkiego Parku Krajobrazowego perłę polskich uzdrowisk chętnie odwiedzają rodziny z dziećmi. Zimową porą turyści mogą przemierzać liczne i zadbane szlaki piesze, szusować pięknie ośnieżonymi stokami Jaworzyny, przejechać się saniami w kuligu po okolicznych lasach albo zjechać najdłuższą w Polsce sankostradą – ulubioną atrakcją wszystkich dzieci.
Pobyt w mieście warto rozpocząć od zwiedzania centrum miasta. Jest ono wyjątkowo atrakcyjne i zapewnia wiele propozycji spędzenia wolnego czasu. Obowiązkowy jest spacer krynickim deptakiem, śladami wielkich Polaków jak Sienkiewicz, Matejko, Piłsudski czy Tuwim, którzy chętnie oddawali się wędrówkom po okolicy. Z pewnością urzeknie Was tutejsza drewniana architektura, stare budynki pijalni wód czy zabytkowe XIX-wieczne wille. Podczas spaceru warto skosztować jednej ze słynnych wód mineralnych: jak Jan, Zuber, Mieczysław czy Tadeusz. A w międzyczasie można zajrzeć do Muzeum Nikifora w błękitnej willi Romanówce czy spróbować zliczyć ogromną ilość eksponatów zgromadzonych w Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdrój. Jakie atrakcje turystyczne oferuje miasto i jego okolice?
- Kolej gondolowa na Jaworzynę,
- Park zdrojowy i park Słotwiński,
- wieża widokowa – ścieżka w koronach drzew
- Muzeum Turystyki Górskiej
- Góra Krzyżowa, Góra Parkowa
- Krynicki Szlak Cerkwi Łemkowskich
- Radziejowa – najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego
- wizyta w Piwnicznej-Zdrój.
2. Kazimierz Dolny.
Kazimierz Dolny to mekka artystów. Wśród turystów kierunek popularny głównie w sezonie wakacyjnym. Jesienią i zimą Kazimierz zyskuje nowe oblicze – spokojne, puste, ciche. W mieście pokrytym śniegiem zarówno przyroda jak i architektura wyglądają cudnie i zupełnie inaczej niż latem. Zimą okoliczne wąwozy wyglądają bajkowo! A zimowa panorama na najbliższą okolicę ze szczytu Góry Trzech Krzyży zapiera dech w piersiach. Z pozoru zwykły spacer deptakiem wzdłuż skutej lodem Wisły poprowadzi nas ku intrygującej przygodzie osadzonej w historii miasta.
Kazimierz Dolny atrakcji turystycznych oferuje całe mnóstwo o każdej porze roku. Szczegółowo pisaliśmy o nich na naszym blogu w poprzednich artykułach. Będąc w okolicach Kazimierza nad Wisłą warto zahaczyć o cudowny i zaskakujący Zamość. Miasto to architektoniczna perła kresów, a odrestaurowane Stare Miasto w latach 90. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury Unesco.
➡️ Zamość – to piękne miasto, które aż się prosi, by spędzić w nim cudowny weekend. Zimą organizuje się tam wycieczki na konnym wozie lub kuligi, które są ogromną atrakcją i pozostawiają mnóstwo pięknych wspomnień.
3. Gdańsk. Trójmiasto.
Gdańsk zimową porą wcale nie musi być nudny. Miasto ma do zaproponowania o wiele więcej niż zimowe spacery brzegiem morza. Pary, rodziny z dziećmi oraz grupy przyjaciół na pewno znajdą tu rozrywki dla siebie. Gdańsk oprócz wspaniałych zabytków ma w swojej ofercie atrakcje zimowe, takie jak:
- łyżwy przy sopockim molo;
- narty i sanki na Łysej Górze;
- tor łyżwiarski przy Zielonej Bramce;
- morsowanie w Jelitkowie;
- wizyta w akwarium w Gdyni;
- wodne szaleństwo w aquaparku – Sopot i Reda;
- wystawa sztuki lodowej w Muzeum Miasta Gdańska;
- czy Muzeum Morskie lub Muzeum Bursztynu.
A jeśli chcesz poczuć się jak prawdziwy Polak, możesz skorzystać z oferty tradycyjnego smażenia ryb na głębokim tłuszczu - czyli „smalcu”- nad Motławą. Zwłaszcza młodych odkrywców warto zabrać do centrum popularyzacji nauki Hewelianum. W tym niesamowitym miejscu również dorośli podszkolą się z troszkę z astronomii, historii czy biologii. Przekonaj się, że zima w mieście może być nie tylko piękna, ale i pożyteczna!
Weekend zimą w Polsce. Nieoczywiste propozycje na krótki wyjazd
Zimowy weekend w Polsce to przede wszystkim sprawdzone kurorty narciarskie w górach. Jednak nie musimy ograniczać się tylko do nich. Jeśli chcemy uniknąć typowego turystycznego pobytu, możemy skorzystać z oferty renesansowych pałaców i dworów rozlokowanych w całym kraju, a szczególnie na Dolnym Śląsku. Polecamy też odwiedzić urokliwe miasteczka z bogatą historią i ciekawymi zabytkami, jak np. Olsztyn czy Toruń. Polska kryje w sobie wiele atrakcji turystycznych, inspirujących miejsc i intrygujących geograficznie oraz historycznie regionów.
Gdzie jechać w zimie w Polsce? Odpowiadamy!
- Jura zimą jest piękniejsza, niż latem.
Piastowskie zamki i wspinaczka skałkowa - to pierwsze skojarzenia z Jurą Krakowsko-Częstochowską. Jak się okazuje Szlak Orlich Gniazd można przemierzać nie tylko latem. Jura to świetne miejsce na zimowy weekend w Polsce. Lokalne ośrodki agroturystyczne oferują kuligi, ogniska z pieczeniem barana, wyprawy na quadach. Zarówno zaawansowani jak i poczatkujący narciarze znajdą odpowiednie dla siebie trasy zjazdowe. Wiedzieliście, że działa tutaj aż sześć wyciągów: koło Pilicy, Morsku, Paczółtowicach, Grabowej i Jaroszowcu oraz w miejscowościach Cisowa i Smoleń koło Pilicy?
Zimą na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej szlaki pustoszeją, nie zobaczymy już wspinaczy, którzy latem są naturalną częścią krajobrazu. Na tle skutej lodem Maczugi Herkulesa i Pieskowej Skały oszronione drzewa prezentują się zjawiskowo, a średniowieczne zamki w zimowej scenerii przeobrażają się w baśniowe fortece. W te magiczne miejsca zimą dotrzesz pieszo lub na nartach biegowych - wiele szlaków pieszych jest przystosowanych dla amatorów tej dziedziny sportu.
Dolinki Krakowskie➡️ Dolinki Krakowskie - pomysł na wycieczkę samochodem w okolicy Krakowa
Zamki Jury➡️Szlak Orlich Gniazd samochodem – co warto zobaczyć?
- Puszcze – prastare lasy, z bogatą fauną i florą
Puszcza Białowieska to propozycja wyjazdu na zimowy weekend dla tych, którzy stawiają na bliski kontakt z naturą. Obserwacja fauny w zimowej aurze, magia śnieżnych krajobrazów – to niepowtarzalne chwile dla każdego miłośnika przyrody. Zima gwarantuje udane polowanie z obiektywem. W śnieżnej pokrywie szybko wytropisz obiekt fotografowania... a zdjęcia w takiej zimowej scenerii będą wspaniałą pamiątką na długie lata. Tutaj zimą dużo łatwiej spotkać dziką zwierzynę niż drugiego człowieka. Dlatego, jeśli zależy Ci na odpoczynku od zgiełku miasta, matecznik polskiego króla puszczy – żubra to idealny wybór. Zaśnieżoną puszczę można przemierzyć samochodem terenowym, nartami biegowymi, pieszo bądź saniami.
Białowieża – zimą to wyjątkowo malownicze miejsce. Miasto oferuje rozwiniętą bazę noclegową. Do dyspozycji gości są czterogwiazdkowe hotele z myśliwską atmosferą i SPA oraz pensjonaty na każdą kieszeń. Białowieża wita turystów regionalnymi przysmakami, których nie posmakujesz nigdzie indziej. Strogonow z sarny, schab z dzika w leśnych grzybach czy też pierogi z mięsem z żubra – doznania smakowe nie do opisania. To również kolebka tatarskiej kuchni. Tylko na Podlasiu tatarskie przysmaki na czele z pierekaczewnikiem, babką ziemniaczaną i słodkimi mantami z serem smakują najlepiej. Warto pojeździć po okolicy w poszukiwaniu swojego smaku, zajrzeć do Supraśla, odwiedzić Kruszyniany. Jeśli kochasz piękne widoki to zdecydowanie miejsce dla Ciebie.
- Suwalszczyzna. Polski biegun zimna
Jeśli mroźna zima Ci nie straszna zachęcamy do zaplanowania wyjazdu na polski biegun zimna! O tej porze roku w Suwałkach temperatura powietrza może spaść do 25 stopni C poniżej 0. Wbrew pozorom życie tu zimą nie zamiera, choć toczy się leniwiej. Na brak atrakcji na Suwalszczyźnie nie powinni narzekać amatorzy białego szaleństwa. Szusowanie na nartach biegowych w scenerii Suwalskiego Parku Krajobrazowego, magiczne wyprawy kuligiem, wędkowanie pod lodem oraz zimowe spływy kajakowe Czarną Hańczą – podniosą adrenalinę, rozgrzeją krew i zapewniają niepowtarzalne wspomnienia.
Rodzinom z dziećmi i zmarzluchom szczególnie polecamy zimową przejażdżkę Wigierską Kolejką Wąskotorową lub podróż do świata bajek w Kaletniku. Podczas pobytu w tym regionie warto wybrać się na spacer po Puszczy Augustowskiej lub Suwalskim Parku Krajobrazowym – magazyn National Geographic ogłosił go jednym z nowych siedmiu cudów Polski!
Niedaleko Suwałk znajduje się małe Zakopane. W miejscowości Szelment funkcjonuje całkiem prężnie działający ośrodek narciarski. Na stokach polodowcowych wzniesień można pojeździć na nartach w dużo bardziej kameralnej atmosferze niż np. w Zakopanem. Kompleks w Szelmencie oferuje nie tylko dobrą zabawę, ale wszystko co potrzebne do białego szaleństwa: wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, restauracje a nawet noclegi w przytulnym pensjonacie.
Co warto zwiedzić zimą w Polsce?
Dla tych z Was, którzy lubią krótko i treściwie, stworzyliśmy listę atrakcji w mieście i poza nim. Jedno charakterystyczne miejsce dla każdego z województw. Takie BEST OF THE BEST. Znajdziesz na niej warte zobaczenia piękne miejsca zimą w Polsce. A także polecane przez innych turystów ciekawe miejsca zimą w Polsce. Wytypuj swój cel najbliższej podróży i ruszaj w trasę. Za duży wybór? Losuj, albo zacznij swoją przygodę z zimową turystyką od atrakcji zlokalizowanych najbliżej twojego miejsca zamieszkania.
- Zamek Książ w Wałbrzychu w zimowej odsłonie (woj. Dolnośląskie)
- Średniowieczny zespół miejski Torunia w zimowej odsłonie (woj., kujawsko-pomorskie)
- Światowy Geopark UNESCO Łuk Mużakowa – zimowe wycieczki (woj. lubuskie)
- Termy Uniejów – gorące źródła w zimie (woj. Łódzkie)
- Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni – na każdą pogodę
- Górka Szczęśliwicka w Warszawie – ośrodek narciarski (woj. Mazowieckie)
- Zamek Moszna– bajkowa sceneria zimy (woj. Opolskie)
- Szlak Architektury Drewnianej w zimowej odsłonie (woj. Podkarpackie)
- SZOT w Augustowie – zimowe spływy kajakowe rzekami Puszczy Augustowskiej (woj. Podlaskie)
- Słowiński Park Narodowy – wydmy i morze w zimowej odsłonie (woj. Pomorskie)
- Szczyrk – raj dla narciarzy (woj. Śląskie)
- Kompleks Turystyczny w Bałtowie – Szwajcaria Bałtowska i inne atrakcje (woj. Świętokrzyskie)
- Uzdrowisko Gołdap ze stokiem narciarskim Piękna Góra (woj. Warmińsko-mazurskie)
- Przejazdy parowozami na trasach Poznań – Wolsztyn – Leszno oraz Parowozownia Wolsztyn (woj. Wielkopolskie)
- Szczecin kulturalnie – weekendowy city-break (woj. zachodniopomorskie).
Nie masz czym wybrać się na zimowy weekend? Twoje auto odmówiło posłuszeństwa lub nie zdążyłeś zmienić opon na zimowe? Nowe i niezawodne auta, przygotowane do warunków pogodowych sezonu zimowego, znajdziesz w wypożyczalni samochodów Kraków. Pojazd wybranej klasy możesz zarezerwować z każdego miejsca na ziemi o porze dnia i nocy. Nasi konsultanci czekają na Ciebie pod numer telefonu: +48 76 727 99 99.
Komentarze (0) Pokaż komentarze