dziewczyna w wynajętym samochodzie Kaizen Rent

Case studies

Wynajmuj i ciesz się bezproblemową współpracą!

Opis sytuacji

Jeden z naszych klientów prowadzi agencję pracy tymczasowej. Zajmuje się między innymi prowadzeniem rekrutacji polskich pracowników do pracy we Francji. Z racji tego, że konkurencja w branży jest spora, firma szukała sposobu na wyróżnienie się spośród innych pracodawców. Pomysłem było włączenie jako benefitu samochodu na czas kontraktu. Był jednak warunek — samochody powinny być niezawodne i nie starsze niż 2 lata. Firma chciała zadbać o wysoki standard pojazdów, aby zapewnić swoim pracownikom pełną wygodę.

 

Klient również nie chciał zajmować się obsługą i serwisem floty, dlatego zdecydował się na wynajem średnioterminowy naszych samochodów. Wybierając tę opcję, chciał być spokojny o to, że w razie problemów technicznych, to my zajmiemy się ich rozwiązaniem. Dodatkowo, w przypadku braku zamówień lub zleceń, wypożyczone auta będą mogły zostać nam zwrócone bez dodatkowych opłat.

Wyzwanie

Jednym z największych zagrożeń zdefiniowanych u klienta była sezonowość niektórych branż, które wpływały na czas trwania kontraktu z pracownikiem. Mianowicie, praca nie była określona terminowo, co oznaczało, że klient nie mógł pozwolić sobie na pełne zobowiązanie dotyczące pojazdu.

Czasami samochód mógł służyć pracownikowi przez wiele miesięcy, a czasami przez zaledwie kilka tygodni. Dodatkowo, w momencie rezygnacji takiego pracownika z pracy, firma obawiała się pozostania z kosztami i stojącymi samochodami na parkingu. Taka sytuacja była niedopuszczalna i nie przynosiła naszemu klientowi żadnego zysku — szczególnie podczas pandemii. Rynek francuski został zamknięty dla pracowników i klient nie jest w stanie oszacować, jak długo taka sytuacja będzie trwała.

Nasza wypożyczalnia samochodów okazała się idealnym wyjściem.  Wynajem terminowy daje wiele możliwości, które pozwolą klientowi zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również dają komfort i bezpieczeństwo.  Technicznie, to my zajmiemy się ich rozwiązaniem. Dodatkowo, w przypadku braku zamówień lub zleceń, wypożyczone auta będą mogły zostać nam zwrócone bez dodatkowych opłat.

Rozwiązanie

Pracownicy otrzymali samochody maksymalnie 2-letnie, ponieważ taka jest właśnie idea wynajmu średnioterminowego. Ubezpieczenie OC/AC i 24-godzinny kontakt z działem technicznym zapewniał bezpieczeństwo podróżowania między Polską a Francją. To pewność, że w razie nieprzewidzianych awarii, to my zajmiemy się pełną naprawą i rekompensatą. Umowy najmu są podpisywane na okres trwania kontraktu z pracownikiem. Jednak w razie jego wcześniejszej rezygnacji, pojazd zostaje zwrócony i nie generuje dodatkowych kosztów.  

W momencie zamknięcia granic dla obcokrajowców firma miała możliwość zwrócić większość użytkowanych pojazdów. Było to komfortowe rozwiązanie dla naszego klienta. Wynajęte samochody, które nie mogły być używane, nie generowały kosztów, ani nie stały bezproduktywnie na parkingu.

W momencie, gdy odblokowano ponownie rynek francuski, klient postanowił do nas powrócić i ponownie zdecydował się na wynajem średnioterminowy naszych samochodów. Jak widać, umowa okazała się bardzo sprawdzonym i bezpiecznym rozwiązaniem dla naszego klienta.

Korzyści ze współpracy
Dostępność do nowych samochodów
Elastyczność warunków umowy
Indywidualne dostosowanie warunków umowy do potrzeb klienta
Stały kontakt z serwisem, w przypadku problemów technicznych
Samochód zastępczy, w przypadku kolizji
Elastyczna możliwość dopasowania warunków lub rezygnacja z wynajmu w dowolnym momencie

Komentarze (0) Pokaż komentarze

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

Zobacz podobne realizacje