Jak sprawdzić ciśnienie w oponach i jakie jest prawidłowe?

Ryzyko poślizgu, wydłużona droga hamowania, gorsza trakcja na zakrętach, rosnąca siła tarcia... I jesteśmy o krok od kolizji, a nawet wypadku! Często nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy uzależnione są od kondycji opon w naszym samochodzie. Inwestujemy w drogie systemy wspomagania, a wystarczy zadbać o powietrze. Tak jak człowiekowi, powietrze niezbędne jest do życia, tak oponom do prawidłowego funkcjonowania. Wpływa ono na jakość pracy i żywotność opon. Zadbaj o prawidłowe ciśnienie w ogumieniu, by mieć gwarancję bezpiecznej podróży.

Poradnik Kaizen Rent: darmowe parkingi w Warszawie

Parkowanie w zatłoczonym centrum Warszawy stanowi nie lada wyzwanie. Również dla mieszkańców stolicy. Miasto tętni życiem, rozrasta się. Przybywa inwestorów, nowych firm, a co za tym idzie miejsc pracy, ludzi i samochodów. Odwiedzając miasto stołeczne czy to służbowo, czy w celach turystycznych najbardziej zależy nam na czasie. Nikt nie chce stać w korkach czy godzinami szukać miejsca parkingowego. A jednocześnie chcemy zaparkować auto jak najbliżej miejsca docelowego. Tylko jak to zrobić? Gdzie zaparkować w Warszawie, by mieć wszędzie blisko?

Jak jeździć zimą autem?

Zima nie odpuszcza. Nie tylko w górach na powrót zrobiło się biało. Cieszy to zwłaszcza dzieci i młodzież wypoczywające podczas szkolnej pauzy na zimowiskach. Jednak jak bezpiecznie dowieźć swoje pociechy na zimowy wypoczynek, gdy na drogach śnieg i lód? Najwyższa pora wrócić do naszego zimowego poradnika dla kierowców. Tym razem skupimy się na kwestii bezpiecznej jazdy zimą. Poznamy zasady jak jeździć zimą autem? Jak podjechać pod górkę na śniegu i jak zjechać z oblodzonej górki? Przyjrzymy się też sposobom wyprowadzania samochodu z poślizgu... Zainteresowani?

Pomysły na walentynki. Sprawdź, gdzie warto pojechać we dwoje?

Zakochane pary, serduszka i kipiąca zewsząd czerwień... Dla jednych Walentynki to kwintesencja miłości. Dla innych okazja do kontestacji. Coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego budzi wiele kontrowersji i dzieli Polaków. Nazwa pochodzi od św. Walentego – patrona zakochanych i psychicznie chorych – dodają złośliwi 😉.  

Czym jest strefa czystego transportu i jakie są normy emisji spalin?

Na starym kontynencie jest ich kilkaset. Powstają regularnie we wszystkich większych miastach od mniej więcej 20 lat. W Polsce, niestety w dalszym ciągu nie istnieje żadna SCT. Dziś przyjrzymy się kontrowersyjnemu dla wielu pojęciu „stref czystego transportu”, które wprowadziła ustawa z 2018 roku o Elektromobilności i Paliwach Alternatywnych. Strefa czystego transportu – co to w ogóle jest? Co oznacza strefa czystego transportu dla mieszkańców miast i kierujących pojazdami? Jakie korzyści niesie wprowadzenie strefy czystego transportu w Polsce?
 

 

Gdzie pojechać zimą w Polsce? Nieoczywiste i klasyczne propozycje na weekend

Gdzie jechać zimą w Polsce? Co na weekend zimą w Polsce we dwoje? Co na relaks z przyjaciółmi, a co z gromadką maluchów? Co na Mazurach, co w górach, co nad morzem? Uwielbiamy weekendowe wypady, uwielbiamy piękne miejsca. Dlatego specjalnie dla Was wybraliśmy kilka mających w sobie to „coś” zakątków w naszym kraju, które warto odwiedzić na weekend zimą w Polsce.

 

Oświadczenie sprawcy kolizji - co powinno zawierać?

Pośpiech, rozkojarzenie, złe warunki atmosferyczne... na drodze nie trudno o wypadek. A im więcej użytkowników, tym większe prawdopodobieństwo zaistnienia zdarzenia. Polska policja ma ręce pełne roboty, zwłaszcza w newralgicznych momentach roku, jak święta czy długie weekendy. Lista powodów, a raczej tłumaczeń kierowców, nie ma końca. Jednak czy zawsze musimy wzywać policję na miejsce zdarzenia? Czy każda tego typu sytuacja na drodze wymaga interwencji policji? Kiedy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji? 

 

Gdańsk, Sopot, Gdynia – atrakcje na piątkę! Ciekawe miejsca w trójmieście, które warto zobaczyć

Historyczny Gdańsk, przemysłowa Gdynia i rozśpiewany Sopot – Trójmiasto to ważny ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny. Jednak najważniejszą rolę odgrywa tu turystyka. Jakie Trójmiasto oferuje atrakcje najmłodszym podróżnikom? Gdzie znajdziemy ciekawe miejsca w Trójmieście? Jakie atrakcje Trójmiasto i okolice oferują zmotoryzowanym?

 

Ręczna regulacja świateł, czyli jak ustawić światła w samochodzie?

Warunki na drogach o tej porze roku zmieniają się radykalnie. Dlatego przed nadejściem zimowej aury, należy zadbać odpowiednio o swoje samochody. Zmienić opony na zimowe, nasmarować uszczelki i przeprowadzić kontrolę oświetlenia. Dlaczego tak ważne są prawidłowe ustawienia świateł w samochodzie? Jak ustawić światła w samochodzie?

 

Mycie samochodu w zimie - jak robić to prawidłowo?

W kolejnym odcinku naszego zimowego poradnika dla kierowców, na warsztat bierzemy dwa zagadnienia. Oba bardzo na czasie, ze względu na aurę panującą za oknami. I oba dość kontrowersyjne. Pierwszy z nich to mycie auta zimą. Czy można myć samochód w zimie i czy ma to w ogóle sens? Czy warto podejmować się tego wysiłku, gdy pada śnieg, a na drogach nieustanna chlapa? Jak prawidłowo myć auto zimą?

 

Subskrybuj