Darmowe parkingi w Gdańsku – Poradnik Kaizen Rent

Blog

Darmowe parkingi w Gdańsku – Poradnik Kaizen Rent

Darmowe parkingi w Gdańsku to problem, z którym boryka się wiele osób. Dotyczy on nie tylko mieszkańców, ale też turystów, którzy ochoczo odwiedzają Gdańsk przez cały rok, a zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Na szczęście istnieje spora liczba miejsc do parkowania, zarówno darmowych, jak i płatnych. Kaizen Rent oferuje przewodnik po gdańskich parkingach na Starym Mieście i wokół niego. Można tam znaleźć informacje o dostępnych miejscach postojowych oraz ich opłatach. Dzięki temu poradnikowi możemy bezproblemowo odnaleźć parking lub podjechać do centrum miasta bez obaw o to, że natrafimy na problem ze znalezieniem miejsca do parkowania.

Gdzie zostawić samochód w Gdańsku, by mieć blisko do najważniejszych atrakcji turystycznych, a jednocześnie by nasz samochód był bezpieczny? Stare miasto Gdańsk – gdzie parkować, by nie zbankrutować? W tym artykule podpowiadamy, gdzie zaparkować w Gdańsku.

 

Gdzie zaparkować w Gdańsku?

Problem wzmożonego ruchu ulicznego w centrach miast oraz braku miejsc parkingowych to bolączka polskich aglomeracji. Nie inaczej jest w Gdańsku. Dlatego przyjeżdżając nad morze, nie powinieneś się dziwić, że również w Gdańsku spotkasz sprawdzone rozwiązania jak Strefy Płatnego Parkowania czy parkingi typu Park&Ride. 

Gdańsk przykładem innych metropolii regularnie powiększa SPP. W okresie przedwakacyjnym wzrasta też liczba e-kontroli na płatnych miejskich parkingach. Dlatego wybierając się na mały city break do Gdańska, warto być na bieżąco i dokładnie patrzeć na oznaczenia w mieście, by nasza przygoda nad morzem nie skoczyła się przykrą niespodzianką typu mandat za złe parkowanie lub kara za nieuiszczenie opłaty parkingowej.

Co zatem powinniśmy wiedzieć o gdańskich parkingach?

Gdańsk Stare Miasto – parking płatny czy darmowy?

Parking Gdańsk Starówka to w całości Strefa Płatnego Parkowania. W dzielnicy Śródmieście, w której skład wchodzą największe atrakcje turystyczne Gdańska, płatnych miejsc postojowych jest aż nadto.  Jeśli zdecydujemy się na pozostawienie swojego samochodu w centrum miasta, musimy pamiętać o opłacie. Te zrealizujemy poprzez płatności w telefonie lub w parkomatach. Warto jednak mieć na uwadze, że urządzenia nie wydają reszty i nie przyjmują także banknotów.

W zależności od pory dnia czy tygodnia, taryfy postojowe również ulegają zmianom. Dlatego warto zapoznać się obowiązującymi nań zasadami, by wiedzieć, że w ścisłym centrum parkować za darmo możesz po godzinie 20.00. Zatem wybierając się na starówkę, by zjeść kolację (oczywiście między godziną 20.00 a 9.00) w jednej z klimatycznych knajpek, nie musisz się dodatkowo martwić o opłaty za postój samochodu 😉. 

Stare Miasto Gdańsk – gdzie zaparkować?

Obecnie w Gdańsku znajduje się 11 sektorów Strefy Płatnego Parkowania i Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania. W ścisłym zabytkowym centrum miasta wydzielono dwa rodzaje płatnych stref. Są to Główne Miasto (AG) oraz Stare Miasto (AS). W sumie do dyspozycji kierowców w SPP i ŚSPP do dyspozycji kierowców jest 6841 miejsc postojowych.

Dla ułatwienia kierowcom rozróżnienia poszczególnych sektorów oraz obowiązujących w nich stawek użyto trzech kolorów. Widoczne są one na słupach i tablicach pod znakami sektorowymi D-44 „Strefa Płatnego Parkowania” oraz słupkach znaków D-18 "Parking" i parkometrach w miejscach poboru opłat.

Dokładny podział stref parkingowych na kolory:

 • Kolorem czerwonym 🟥 oznaczone zostały sektory należące do Śródmiejskiej Strefy Płatnego (Stare Miasto, 3 Maja, Główne Miasto, Długie Ogrody).  Pobór opłat odbywa się codziennie (w tym we wszystkie dni świąteczne) w godz. 9:00-20:00.
 • Kolorem niebieskim 🟦 oznaczone zostały sektory Strefy Płatnego Parkowania (Młode Miasto, Wrzeszcz Politechnika, Wrzeszcz Górny, a także w okresie wakacyjnym Jelitkowo), gdzie opłaty pobierane są od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt) w godz. 9:00 – 17:00.
 • Kolor zielony 🟩 przeznaczony został na sektory Strefy Płatnego Parkowania (Aniołki, Oliwa oraz Przymorze), w których opłaty pobierane są od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt) w godz. 9:00 – 15:00.

Dni świąteczne, które zwalniają kierowców z opłat za parkowanie w SPP w Gdańsku to daty: 1 stycznia, 6 stycznia, Poniedziałek Wielkanocny, 1 maja, 3 maja, Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 listopada, 11 listopada, 25 grudnia, 26 grudnia oraz inne dni ustalone w ramach Ustawy o dniach wolnych od pracy. Pamiętaj, że przepis ten nie dotyczy ŚSPP. 

Gdańsk Stare Miasto Parkingi – ile zapłacimy za parkowanie w ŚSPP i SPP?

Wiemy już, że parkowanie w śródmieściu Gdańska jest płatne. Nasuwa się zatem pytanie, na jakie koszty musi przygotować się kierowca odwiedzający ten nadmorski kurort? Wysokość opłaty uzależniona jest od czasu parkowania i wylicza się ją według taryfy obowiązującej w danym sektorze:

Stawki za postój w ŚSPP:

 • za pierwszą godzinę parkowania trzeba zapłacić 5,50 zł,
 • za drugą 6,60 zł,
 • za trzecią 7,90 zł,
 • a za czwartą i kolejne godziny 5,50 zł.

Stawki za postój w SPP:

 • w czasie upływania pierwszej godziny kierowcy zapłacą za postój 3,90 zł,
 • drugiej – 4,60 zł,
 • trzeciej 5,50 zł,
 • a czwartej i kolejnych 3,90 zł.

Opłatę za parkowanie można uiścić gotówką (bilon), kartą płatniczą oraz za pomocą płatności BLIK. Ponadto kierowcy mogą również użyć jednej z sześciu aplikacji mobilnych obsługujących Strefę Płatnego Parkowania w Gdańsku. Aplikacje mobilne, dzięki którym zapłacimy za miejsce parkingowe:

 • City Park App,
 • ePARK,
 • moBilet,
 • mPay,
 • AnyPark,
 • SkyCash.

➡️ Pamiętaj! Bilety parkingowe, które kierowca zakupi w parkometrze ŚSPP (strefa oznaczona kolorem czerwonym) będą honorowane także w sektorach SPP, czyli niebieskim i zielonym. Nigdy odwrotnie. Znaczy to, że bilety z parkometrów SPP nie będą ważne w ŚSPP.

Darmowe parkingi Gdańsk – polecane miejsca postojowe!

Gdańsk to nie tylko Strefy Płatnego Parkowania. Jednak musimy się liczyć z tym, że Gdańsk Stare Miasto parkingi oferuje raczej płatne. W mieście znajdziemy wiele innych rozwiązań, które pozwolą nam ograniczyć wydatki na parkowanie.  Najbardziej skutecznym z tych sposobów jest znalezienie zupełnie darmowego parkingu. Miejsc postojowych w centrum jeszcze nieobjętych SPP jest niewiele. Takie parkingi są na wagę złota, dlatego też rzadko bywają puste. Czasem warto zweryfikować na mapie, gdzie będzie nam najwygodniej zaparkować. I czy akurat w danej okolicy nie znajduje się parking za free!

Gdy będziesz w Gdańsku przejazdem lub na dłużej, sprawdź koniecznie naszą wypożyczalnię samochodów w Gdańsku, działającą pod szyldem Kaizen Rent. Nasi kierowcy doradzą, pomogą i zaopiekują się Tobą. Odpowiedzą też na wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące najmu samochodów. Jeżeli planujesz przylecieć samolotem, zachęcamy do skorzystania z naszego punktu wypożyczalni aut na lotnisku Gdańsk-Rębiechowo. A tymczasem polecamy zweryfikowane przez naszych niezawodnych kierowców bezpłatne miejsca postojowe w samym sercu Gdańska!

Darmowe parkingi Gdańsk Starówka i okolice: 

 • Parking kubaturowy przy ul. Okopowej między wiaduktem Biskupia Górka a Urzędem Wojewódzkim i Marszałkowskim – czynny całą dobę obiekt znajduje się na obszarze Strefy Płatnego Parkowania. Na chwilę obecną, do czasu uruchomienia nowej strefy, miasto nie pobiera opłat. Trzeba się jednak liczyć z tym, że niedługo wprowadzone zostaną opłaty za postój,
 • Parking Dąbrowszczaków przy ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego,
 • Parking Molo Brzeźno, Czarny Dwór 18/7 Gdańsk – parking jest darmowy poza sezonem, jednak przed wakacjami warto upewnić się, czy nie będą tu pobierane opłaty za postój,
 • Parking przy ul. Wspornikowej i ul Owsianej oraz przy ul. Elektryków (te ulice nie są objęte SPP i możesz pozostawić tutaj auto bezpłatnie, ale na własną odpowiedzialność – nasi kierowcy nie polecają – patrz zdjęcia),
 • Parking wzdłuż ul. Towarowej, pomiędzy ul. Hallera a ul. Trubadurów, wzdłuż ul. Hallera (obok Opery Bałtyckiej),
 • Parking pod Multikinem (parking bezpłatny),
 • Galeria Morena,
 • Darmowy parking przy sklepach Ikea, Auchan, Designer House – to już są jednak obrzeża miasta.
 • Darmowy parking Gdańsk przy ul. Wspornikowej
 • Darmowy parking Gdańsk przy ul. Owsianej

Bezpłatny parking Gdańsk? Miejsca postojowe w centrach handlowych i instytucjach kultury

Możliwość zaparkowania samochodu bezpłatnie w centrum miasta to duże udogodnienie, szczególnie dla tych, którzy chcą odwiedzić galerie handlowe lub instytucje kultury. To niewątpliwie wielka ulga dla mieszkańców Gdańska. Z tej opcji coraz chętniej korzystają też turyści, którym zależy na tanich, bezpłatnych parkingach usytuowanych blisko największych atrakcji turystycznych.  Do dyspozycji zmotoryzowanych oddano kilka tego typu parkingów, jednak nie każdym z nich możliwe jest darmowe parkowanie. Obecnie większość takich prywatnych parkingów pobiera symboliczne opłaty za parkowanie lub oferuje darmowe godziny za postój. W zamian zyskujemy spokojną głowę. Dzięki temu każdy może cieszyć się swobodnym przebywaniem na ulicach Gdańska i korzystać z dobroci tego pięknego miasta!

 1. PARKING EUROPEJSKIEGO CENTRUM SOLIDARNOŚCI

Parking znajduje się w budynku Europejskiego Centrum Solidarności przy pl. Solidarności 1. Wjazd na parking ul. Nowomiejską od ul. Jana z Kolna lub ul. ks. Jerzego Popiełuszki. Parking otwarty jest od  poniedziałku do niedzieli w godzinach: 6:00 - 22:00. Opłata parkingowa:

 • pierwsze 30 minut / zwolnione z opłaty
 • rozpoczęta pierwsza godzina / 4 zł
 • rozpoczęta druga godzina / 4 zł
 • rozpoczęta trzecia godzina / 5 zł
 • rozpoczęta czwarta godzina i każda następna / 10 zł

Płatności można dokonać jedynie gotówką. Uwaga! Zakup biletu wstępu na wystawę stałą: 4 godziny parkowania w cenie biletu / zabierz ze sobą bilet parkingowy, a kupując bilet na wystawę, okaż bilet parkingowy w kasie (zrób to nim upłynie 30 minut od chwili zaparkowania)

 1. PARKING FORUM GDAŃSK

Parking znajduje się w budynku Forum Gdańsk przy ul. Targ Sienny 7. Wjazd na parking od ul. 3 Maja. Parking czynny jest 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Obecne stawki prezentują się następująco:

 • pierwsze 10 minut darmowe,
 • 10-60 minut parkowania 4 zł,
 • 2 rozpoczęta godzina parkowania – 6 zł,
 • 3 rozpoczęta godzina parkowania – 6 zł,
 • Od 4 rozpoczętej godziny parkowania (za każdą kolejną godzinę) – 5 zł.
 1. PARKING PRZY UL. RZEŹNICKIEJ

Parking znajduje się przy ul. Rzeźnickiej 6. Parking czynny jest 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Wysokość opłaty parkingowej zgodnie z regulaminem operatora parkingu.

 1. PARKING PRZY POLSKIEJ FILHARMONII BAŁTYCKIEJ

Parking znajduje się przy budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku przy ul. Ołowianka 1. Dojazd do parkingu od strony ul. Szafarnia. Parking czynny jest 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Opłaty pobierane są według taryfy:

 • 5 zł – pierwsza godzina.
 • 6 zł – druga godzina.
 • 7 zł – trzecia i każda kolejna godzina.
 1. PARKING PRZY UL. ROGACZEWSKIEGO

Parking Królewski znajduje się przy ul. Rogaczewskiego 55 w Gdańsku. Wjazd na parking od ul. Pohulanka. Parking czynny jest 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.

 • 20 minut w dzień w godz. 7.00 – 17.00  – 1 zł
 • 30 minut w nocy w godz. 17.00 –7.00  – 1 zł
 • 30 minut weekend – 1 zł
 • Cała doba – 30 zł.
 1. PARKINGI HEVELIANUM:
 • przy ul. Gradowej 3 (dolny parking) – 4,80 zł/h (autobus 18 zł/h); płatność tylko kartą płatniczą lub poprzez aplikacje (AnyPark, ePARK, Flowbird, SkyCash). Opłata obowiązuje codziennie, w godzinach 07:00 do 20:00,
 • przy ul. Gradowej 11 (główny plac fortu – majdan) – 4,80 zł/h; płatność tylko kartą płatniczą. Opłata obowiązuje przez całą dobę, 7 dni w tygodniu,
 • przy ul. 3 Maja 9 – 5,40 zł/h; płatność tylko kartą płatniczą lub poprzez aplikacje (AnyPark, ePARK, Flowbird, SkyCash). Opłata obowiązuje codziennie, w godzinach od 7.00 do 20.00.
 • przy ul. Zdrojowej 2 (A – przy Domu Zdrojowym) – 6,00 zł/h; płatność tylko kartą płatniczą. Opłata obowiązuje przez całą dobę, 7 dni w tygodniu,
 • przy ul. Zdrojowej 2 (B – za torami tramwajowymi) – 6,00 zł/h; płatność tylko kartą płatniczą. Opłata obowiązuje przez całą dobę, 7 dni w tygodniu,
 1. PARKING SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNY PRZY UL. LAWENDOWEJ

Niedaleko Głównego Miasta, na placu przy ulicy Lawendowej, znajduje się parking, który wspiera osoby wykluczone społecznie. Zysk wypracowany przez operatora przeznaczany jest na potrzeby osób bezdomnych w Gdańsku. Parking w czynny codziennie w godzinach 9:00 - 20:00. Aktualny cennik:

 • Pierwsza godzina - 5,50 zł,
 • Druga godzina - 6,60 zł,
 • Trzecia godzina - 7,90 zł,
 • Czwarta i każda kolejna godzina - 5,50 zł.

Opłaty pobierane są za każde rozpoczęte 20 minut postoju. Płatność odbywa się u obsługi, która przyjmuje zarówno karty płatnicze, jak i gotówkę. Na kierowców czeka 50 miejsc postojowych.

 1. PARKING PRZY UL. LASTADIA

Parking pod nową siedzibą Gdańskiego Urzędu Pracy, czynny jest 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Obowiązują na nim opłaty według taryfy: 

 • pierwsze 30 minut postoju – bezpłatnie,
 • kolejna godzina to koszt 3,50 zł,
 • druga kosztuje 4 zł,
 • trzecia - 4,50 zł,
 • a każda następna – znów 3,50 zł.

Za zgubienie biletu grozi opłata dodatkowa w wysokości 50 zł.

 1. PARKING PRZY UL. KATARZYNKI

Parking znajduje się przy ul. Katarzynki 4 naprzeciwko kościoła Św. Brygidy. Obiekt czynny jest 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Wysokość opłaty parkingowej zgodnie z regulaminem operatora parkingu.

 1. PARKING KUBATUROWY PRZY UL. PODWALE GRODZKIE

Parking znajduje się przy ul. Podwale Grodzkie 6. Wjazd na parking od ul. Rajskiej. Parking posiada 200 miejsc postojowych. Parking czynny jest 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.

Wysokość opłaty parkingowej:

 • Parkowanie w cenie 5 zł za godzinę,
 • 25 zł za dobę przy rezerwacji online,
 • 30 zł za cały dzień (bez rezerwacji).
 1. PARKING KUBATUROWY PRZY UL. JANA Z KOLNA

Mający prawie 500 miejsc parking kubaturowy przy ulicy Jana z Kolna 5 czynny jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Wjazd zlokalizowany jest od strony ulicy Gdyńskich Kosynierów. W bezpośredniej bliskości obiektu znajduje się pętla autobusowa Jana z Kolna i przystanek ZTM Wały Piastowskie.

Opłata parkingowa:

 • Każda rozpoczęta godzina - 3,00 zł

Parkometry przyjmują monety oraz karty płatnicze.

 1. PARKING KUBATUROW PRZY ULICY PODWALE GRODZKIE

Obiekt zlokalizowany jest vis-à-vis dworca kolejowego Gdańsk Główny. Dla kierowców przygotowano 200 miejsc postojowych. Wjazd znajduje się od ulicy Rajskiej. Opłata parkingowa:

 • Każda rozpoczęta godzina - 5,00 zł
 • Całodzienny postój - 25,00 zł

Automatyczna kasa przyjmuje płatności kartami oraz gotówką.

 1. PARKING KUBATUROWY PRZY UL. OKOPOWEJ

Najnowszy kubaturowy obiekt zlokalizowany został przy ulicy Okopowej, w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch ważnych urzędów: Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Czynny całą dobę obiekt znajduje się na obszarze Strefy Płatnego Parkowania. Na razie jednak, do czasu uruchomienia nowej strefy, miasto nie pobiera opłat. Trzeba się jednak liczyć z tym, że niedługo wprowadzone zostaną opłaty za postój. Dla kierowców przygotowano prawie 400 miejsc.

 1. ALFA CENTRUM

Parking w galerii handlowej ALFA CENTRUM jest czynny od 9:00 do godziny zakończenia ostatniego seansu kinowego. Oferuje miejsca dla niepełnosprawnych, miejsca dla rodzin z dziećmi, miejsca na parkingu podziemnym i monitorowanym, dwupoziomowym.

 • Pierwsze 2 godziny parkingu są za darmo,
 • każda kolejna kosztuje 5 zł.
 • Przy zakupie biletu do kina i wykupieniu usługi na ściance wspinaczkowej: 4h bezpłatnie; rejestracja na poziomie +2.
 1. GALERIA BAŁTYCKA

Na dwóch najwyższych kondygnacjach budynku centrum handlowego GALERIA BAŁTYCKA znajduje się dwupoziomowy parking na 1100 miejsc postojowych. Wjazd do centrum handlowego odbywa się z ronda od strony ulicy Dmowskiego w Gdańsku. Komunikację między poziomami parkingowymi a poziomami handlowymi centrum handlowego zapewniają schody ruchome i windy szybkobieżne.

Płatności należy dokonać w kasie automatycznej, znajdującej się przy wyjściu z parkingu. Opłaty wyglądają następująco:

 • 1 godzina – bezpłatnie,
 • 2 godzina – 2 zł,
 • 3 godzina – 3 zł,
 • każda następna – 4 zł.
 • Opłata dzienna – 25 zł. Za zgubiony bilet opłata wynosi 25 zł.
 1. OLIVIA CENTERE

Do dyspozycji gości naszego centrum jest ponad 2000 miejsc parkingowych. Parkingi centrum dostępne są przez całą dobę.

 • Pierwsze pół godziny parkowania jest bezpłatne. Każda kolejna godzina, do 17:00 jest płatna, zgodnie z obowiązującym cennikiem.
 • Po godzinie 17:00 oraz w weekendy postoje są bezpłatne.
 1. GALERIA PRZYMORZE 

Na klientów Galerii Przymorze czeka 800 podziemnych miejsc parkingowych i 400 przed jednym z wejść. Parking pozostaje bezpłatny przez 2 godziny. Każda kolejna godzina wiąże się z opłatą 3 zł.

Klienci fitness klubu oraz myjni będą mieć wydłużony czas parkowania do 3 godzin. Do skorzystania z takiego uprawnienia konieczne jest potwierdzenie wizyty przez pracowników fitness lub myjni. Po przekroczeniu tego czasu nalicza się opłatę wg cennika.

 1. GALERIA HANDLOWA MADISON

Galeria handlowa oferuje parking na 117 miejsc postojowych w tym 4 miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz 2 miejsca dla motocykli. Wjazd na parking znajduje się od ul. Gnilnej. Opłacenie należności za postój w automacie znajdującym się przy wejściu do galerii (poziom -1). Parking pozostaje czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. 

Cennik od poniedziałku do piątku:

 • pierwsza godzina – GRATIS
 • druga rozpoczęta godzina – 5 zł
 • trzecia rozpoczęta godzina – 5 zł
 • od czwartej rozpoczętej godziny – po 8 zł/godz.

Cennik sobota:

 • pierwsza godzina – GRATIS
 • druga rozpoczęta godzina – GRATIS
 • trzecia rozpoczęta godzina – 5 zł
 • od czwartej rozpoczętej godziny – po 8 zł/godz.  

Cennik w niedziele i święta: 

(wyjście z parkingu przez Centrum Medyczne Rajska)

 • każda rozpoczęta godzina - 5 zł / godz.

Postój nocny (w godzinach: 22:00 - 8:00, 7 dni w tygodniu) - 1 zł / godz. 

Dodatkowa godzinna parkowania gratis za zakupy na kwotę min. 50 zł. Opłata za zagubiony bilet parkingowy wynosi 80 zł i nie zwalnia z opłaty za naliczony czas parkowania.

Darmowe parkingi w Gdańsku znajdziesz nawet przy plaży!

W okresie letnim kierowcy mogą korzystać z płatnych sezonowych parkingów zlokalizowanych tuż przy najpopularniejszych gdańskich plażach oraz w Oliwie – w sąsiedztwie Parku Oliwskiego i Katedry Oliwskiej. Płatne parkingi sezonowe funkcjonują w okresie 24 czerwca - 14 września.

Opłata za postój pobierana jest przez 7 dni w tygodniu w godz. 9:00 - 19:00. Zwolnione z opłat są osoby z niepełnosprawnościami posiadające identyfikator N+, pojazdy elektryczne i pojazdy PHEV. W sezonie wakacyjnym 2023 roku wysokość opłaty za parking to 10 zł za cały czas postoju (postój do 15 minut jest bezpłatny).

 1. PARKINGI NA STOGACH PRZY UL. NOWOTNEJ

Przy plaży na Stogach do dyspozycji kierowców znajdują się trzy parkingi zlokalizowane przy ul. Nowotnej.

 • Parkingi P1 oraz P2 są płatne w sezonie wakacyjnym,
 • parking P3 jest bezpłatny przez cały rok.
 1. PARKINGI NA ZASPIE PRZY AL. JANA PAWŁA II/UL. CZARNY DWÓR

Przy kąpielisku w Brzeźnie do dyspozycji kierowców znajdują się dwa parkingi zlokalizowane przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czarny dwór  ul. Nowotnej. Parking P4 jest płatny w sezonie wakacyjnym,

 • parking P5, który przeznaczony jest dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami, a także dla taksówek i autokarów jest bezpłatny przez cały rok.
 1. PARKINGI W JELITKOWIE PRZY UL. KAPLICZNEJ

Przy plaży w Jelitkowie kierowcy mogą skorzystać z parkingu P6 przy ul. Kaplicznej. Postój pojazdów jest płatny w sezonie wakacyjnym.

 1. PARKINGI W JELITKOWIE PRZY UL. BŁĘKITNEJ

Przy kąpielisku w Jelitkowie zaparkować można na parkingach znajdujących się przy ul. Błękitnej.

 • Parking P7 jest płatny w sezonie wakacyjnym.
 • bezpłatne miejsca postojowe znajdują się na parkingu P8.
 1. PARKING W OLIWIE PRZY PL. INWALIDÓW WOJENNYCH

Przy wejściu do Parku Oliwskiego pojazd można zostawić na parkingu zlokalizowanym przy Placu Inwalidów Wojennych. Korzystanie z parkingu jest płatne w sezonie wakacyjnym.

 1. PARKING W OLIWIE PRZY UL. CYSTERSÓW

W sąsiedztwie Katedry Oliwskiej funkcjonuje parking przy ul. Cystersów. W sezonie wakacyjnym postój pojazdu jest płatny.

 1. EKO PARKING PRZY ERGO ARENIE

Parking P2 przy ERGO ARENIE jest płatny całodobowo z wyszczególnieniem trzech taryf, a płatności dokonamy w jednym z 15 parkomatów rozlokowanych na całym terenie parkingu lub za pomocą aplikacji ePark. 

Cennik codzienny:

 • pojazdy osobowe: godzina – 3,00 zł
 • busy, autobusy, campery: godzina – 5,00 zł

Cennik podczas małych imprez:

 • pojazdy osobowe: pierwsze pół godziny – bezpłatnie po pobraniu biletu, 6 godzin – 15,00 zł
 • autobusy: 6 godzin – 45,00 zł

Cennik podczas dużych imprez:

 • pojazdy osobowe: pierwsze pół godziny – bezpłatnie po pobraniu biletu, 12 godzin – 40,00 zł
 • autobusy: 12 godzin – 100,00 zł

 

Bezpłatny parking Gdańsk – Park&Ride

Na darmowe miejsca postojowe w formule Park&Ride, na które od dłuższego czasu stawiają polskie aglomeracje miejsckie, by rozładować ruch w centrach, zdecydowali się także samorządowcy z Gdańska. Znajdziemy tu osiem parkingów, zlokalizowanych przy pętlach autobusowo-tramwajowych oraz przystankach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Nie łatwo je zprzegapić, gdyż posiadają nowe, czytelne oznakowanie, określające ich typ jako „Park and Ride”, czyli „Parkuj i Jedź”. Na każdym znaku znajduje się informacja o jego nazwie, a także piktogramy środków komunikacji miejskiej, którymi można kontynuować podróż.

Lokalizacja parkingów „Parkuj i Jedź” nie jest przypadkowa. Znajdują się one przy trasach dojazdowych do Gdańska z innych miejscowości, bądź w sąsiedztwie węzłów komunikacyjnych transportu publicznego. Każdy z nich posiada co najmniej kilkadziesiąt miejsc postojowych – w tym miejsca wyznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Bezpłatne parkingi o charakterze „Parkuj i Jedź” to:

 • Parking przy stacji PKM Gdańsk Jasień przy ul. Władysława Andersa (78 miejsc postojowych, 3 miejsca dla niepełnosprawnych, 16 miejsc dla rowerów)
 • Parking przy stacji PKM Gdańsk Kiełpinek przy ul. Szczęśliwej (74 miejsca postojowe, 4 miejsca dla niepełnosprawnych, 16 miejsc dla rowerów)
 • Parking przy węźle integracyjnym w Rębiechowie (358 miejsc postojowych, 17 miejsc dla niepełnosprawnych, 41 miejsc dla rowerów)
 • Parking przy pętli autobusowo-tramwajowej Siedlce przy ul. Struga (45 miejsc postojowych, 2 miejsca dla niepełnosprawnych, 10 miejsc dla rowerów)
 • Parking przy pętli autobusowo-tramwajowej Łostowice-Świętokrzyska przy ul. Świętokrzyskiej (99 miejsc postojowych, 6 miejsc dla niepełnosprawnych, 110 miejsc dla rowerów)
 • Parking przy pętli autobusowo-tramwajowej Ujeścisko przy al. Pawła Adamowicza (167 miejsc postojowych, 11 miejsc dla niepełnosprawnych, 26 miejsc dla rowerów)
 • Parking przy stacji PKM Gdańsk Matarnia przy ul. Budowlanych (108 miejsc postojowych, 4 miejsca dla niepełnosprawnych, 15 miejsc dla rowerów)
 • Parking przy stacji PKP Gdańsk Osowa przy ul. Barniewickiej (34 miejsca postojowe)

Nim wyruszysz na poszukiwanie przygody w Trójmieście, sprawdź najlepsze lokalizacje bezpłatnych parkingów – Gdańsk Starówka, Gdańsk Oliwa czy Gdańsk Jelitkowo. A następnie przeczytaj nasz artykuł polecający ciekawe miejsca w Trójmieście – Gdańsk, Gdynia, Sopot atrakcje na piątkę!

 

🔔 Coś się zmieniło? Masz informacje, że któryś parking z naszej listy nie jest już bezpłatny? A może wzrosły ceny za postój samochodów? Daj nam znać, chętnie zaktualizujemy dane, by były faktyczną pomocą dla wszystkich kierowców!

Komentarze (0) Pokaż komentarze

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki