Blog

Co zobaczyć w okolicach Warszawy - miejsca widokowe samochodem

Choć Mazowsze większości osób kojarzy się wyłącznie z Warszawą, w rzeczywistości oferuje również wiele innych, wartych zobaczenia miejsc, wśród których coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy natury, historii i kultury. Województwo mazowieckie skrywa ogrom atrakcji, dzięki czemu tak doskonale sprawdzi się w roli miejsca weekendowego wypadu. Gdzie pojechać na weekend w okolice Warszawy? Podpowiadamy!

 

Ciekawe miejsca w okolicach Warszawy - Puszcza Kampinoska

Naszą listę miejsc, gdzie pojechać na weekend w okolice Warszawy otwiera Puszcza Kampinoska, która swoją nazwę zawdzięcza miejscowości Kampinos. To w niej swój początek mają liczne piesze szlaki turystycznie, których długość przekracza 350 km. Na terenie parku nie brakuje również ścieżek historycznych.

Jak dojechać? Kampinoski Park Narodowy leży tuż przy północno-zachodnich rogatkach Warszawy. Dojazd od strony Bielan i Żoliborza (od granicy Warszawy ok. 15 min. jazdy, ze Śródmieścia ok. 35 min. jazdy). Kampinoski Park Narodowy przygotował dla zmotoryzowanych odwiedzających sieć bezpłatnych parkingów, pozwalających na rozpoczęcie wycieczki na niemal dowolnym szlaku. 

Wstęp do Kampinoskiego Parku Narodowego jest darmowy. Szczegółowe informacje: https://www.kampinoski-pn.gov.pl/

Ciekawe miejsca w okolicach Warszawy - Twierdza Modlin

Planujecie wycieczkę po Mazowszu, ale nie wiecie, co zobaczyć w okolicach Warszawy? Polecamy Twierdzę Modlin - jedną z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce. Ogromna fortyfikacja powstała na początku XIX wieku, z polecenia samego Napoleona Bonapartego. Obiekt można zwiedzać samodzielnie, chociaż zdecydowanie polecamy wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, który w interesujący sposób przybliży historię tej wyjątkowej fortecy.

Jak dojechać? Do Twierdzy Modlin można dotrzeć samochodem (z Warszawy przez Wisłostradę i DK7) - odległość od centrum stolicy to ok. 40 km (ok. 45 minut).

Bilety wstępu: tarasy widokowe na Wieży Czerwonej - 13 zł, Wieża i Prochownia - 25 zł, weekendowe zwiedzanie z przewodnikiem - 25 zł. Informacje, np. o imprezach i ciekawych wydarzeniach kulturalnych znajdziesz na stronie: https://twierdzamodlin.pl/

Ciekawe miejsca w okolicach Warszawy - Żelazowa Wola

Kolejne miejsce, które polecamy wszystkim zastanawiającym się, gdzie pojechać w okolicach Warszawy, jest Żelazowa Wola. To tutaj znajduje się znany na całym świecie dworek, w którym w 1810 r. przyszedł na świat słynny polski kompozytor, Fryderyk Chopin. W 2010 roku miejsce poddano gruntownej renowacji. Do spacerów zaprasza pięknie odtworzony park. W kinie wyświetlane są z kolei filmy przybliżające życie najsłynniejszego polskiego kompozytora. W dworku odbywają się również Niedzielne Recitale Chopinowskie, w trakcie których można posłuchać muzyki najwybitniejszych polskich i światowych pianistów.

Jak dojechać? Z Warszawy do oddalonej o 54 km Żelazowej Woli najłatwiej dojechać samochodem (np. drogą 580 przez Pruszków i Kampinos). Trasa zajmie nam ok. 1 godziny.

Bilety (park i dom urodzenia Chopina i wystawy czasowe): 22 zł normalny, 12 zł ulgowy.

Szczegółowe informacje o godzinach zwiedzania na stronie: https://muzeum.nifc.pl/pl/muzeum/wizyta-informacje

Ciekawe miejsca w okolicach Warszawy - Zamek w Ciechanowie

Kolejne miejsce widokowe samochodem z Warszawy to Zamek w Ciechanowie - jedna z największych warowni na Mazowszu. Zbudowana na przełomie XIV i XV wieku, powstała z inicjatywy księcia mazowieckiego, Janusza I Starszego. Ruiny zamku są dostępne dla zwiedzających. W obu wieżach mieszczą się ekspozycje Muzeum Szlachty Mazowieckiej, przedstawiającego zbiory archeologiczne, etnograficzne i militarne związane z historią regionu.

Jak dojechać? Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie znajduje się ok. 99 km od Warszawy, na miejsce dotrzemy Wisłostradą w ok. 1 godzinę 45 minut.

Bilet wstępu: 10 zł normalny, 7 zł ulgowy. Więcej informacji na stronie: https://zamekwciechanowie.pl/.

Wiemy już, co zobaczyć w okolicach Warszawy. Jak dotrzeć w piękne miejsca w Warszawie i za miastem? Zachęcamy do skorzystania z usług wypożyczalni Kaizen Rent – wynajem auta to doskonały sposób na odkrycie uroków Mazowsza.

Komentarze (0) Pokaż komentarze

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki