wypoczynek na mazurach

Blog

Wypoczynek na Mazurach – gdzie spędzić wakacje z dziećmi i co warto zobaczyć?

Mazury przez wielu uważane są za najpiękniejszy region naszego kraju. Bezkresne jeziora i lasy oraz moc atrakcji czekających na wodzie i lądzie sprawiają, że Kraina Tysiąca Jezior to wprost wymarzone miejsce na niezapomniane wakacje z dziećmi. Co warto więc zobaczyć podczas wakacji na Mazurach? Gdzie się zatrzymać? O tym poniżej!

Wypoczynek na Mazurach – co warto zobaczyć?

Wakacje na Mazurach z dziećmi to gwarancja niezapomnianych przeżyć dla najmłodszych urlopowiczów i wyczekiwanego wytchnienia dla rodziców. Przedstawiamy ciekawe miejsca na Mazurach na wakacje, w które możecie dojechać samochodem wypożyczonym w Kaizen Rent.

Polecane miejsca na wakacje na Mazurach – Mrągowo

Mrągowo (221 km od Warszawy, S8) to urokliwe mazurskie miasteczko, słynące z corocznych imprez i festiwali, w tym kultowego już Pikniku Country. Niezapomniany wypoczynek na Mazurach czeka tu przede wszystkim na miłośników żeglowania. Rodzicom planującym wakacje na Mazurach z dziećmi polecamy również odwiedzenie miasteczka westernowego Mrongoville (bilet 25 zł, dzieci do lat 4 gratis), w którym poczuć można atmosferę amerykańskich osad z drugiej połowy XIX wieku. Rzut podkową, płukanie złota i przeciąganie liny – to tylko kilka z atrakcji tego miejsca. Uśmiech na twarzach dzieci wywoła również Park Linowy, który oferuje kilkaset metrów tras o pięciu stopniach trudności.

Oferujące błogi wypoczynek Mazury to niezwykle rozbudowana baza noclegowa. Polecamy rodzinny Hotel Mrągowo Resort & SPA, w którym na rodziny z dziećmi czekają komfortowe pokoje, apartamenty i domki oraz basen ze zjeżdżalnią, place zabaw, gabinety zabiegowe i wiele, wiele innych atrakcji. W czterogwiazdkowym hotelu działają restauracje Krutynia i Bełdany. Można również wybierać z szerokiej bazy noclegowej domków, ośrodków wypoczynkowych, kempingów, domków wczasowych, holenderskich, agroturystyki, czy domków na wodzie. 

Giżycko – polecane miejsce na wakacje na Mazurach

Giżycko to miasto leżące w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, pięknie zlokalizowane pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno (266 km od Warszawy, S8). Planującym wypoczynek na Mazurach polecamy przede wszystkim atrakcje, takie jak Wieża Ciśnień, Twierdza Boyen oraz XIX-wieczny Most Obrotowy na Kanale Łuczańskim. Będąc w okolicy, warto zajrzeć do rezerwatu żubrów Wolisko w Puszczy Boreckiej (bilet 4 zł normalny, 2 zł ulgowy). Rodzicom wybierającym się na wakacje na Mazury z dziećmi polecamy też wizytę w Muzeum Indian (bilet 15 zł normalny, 10 zł ulgowy, dzieci do lat 3 gratis), w którym powstała rekonstrukcja indiańskiej wioski z namiotami tipi i strzelnicą indiańską.

Gdzie zatrzymać się planując wypoczynek na Mazurach z dziećmi? Będąc w Giżycku, koniecznie zobaczcie krzyżacki zamek, w którym obecnie działa Hotel St. Bruno, odznaczony certyfikatem Hotelu Przyjaznego Rodzinom. Butikowy ośrodek oferuje noclegi w studiach i apartamentach, kolorowy plac zabaw i salę zabaw oraz trzy baseny. W zabytkowym wnętrzu mieści się restauracja La Bibliotheque.

Ciekawe miejsce na wakacje na Mazurach – Mikołajki

Polecane miejsce na Mazurach na wakacje to również Mikołajki (222 km od Warszawy, S8). Planując wakacje na Mazurach z dziećmi, odwiedźcie Galindię w okolicach Mikołajek. Można w niej cofnąć się w czasie i poznać ciekawą historię rodu Galindów (zwiedzanie z przewodnikiem 20 zł), który kiedyś zamieszkiwał te tereny. Świetnym miejscem rodzinnego wypoczynku na Mazurach będzie Park Wodny Tropikana (bilet 70 zł normalny, 35 zł ulgowy). Podczas gdy dzieci będą mogły wyszaleć się w basenach i na wodnych placach zabaw, dorośli wypoczną w SPA.

Na wakacje na Mazurach z dziećmi idealnie sprawdzi się Hotel Robert's Port w Starych Sadach koło Mikołajek. Położony nad Jeziorem Tałty pięciogwiazdkowy hotel, oferujący noclegi w komfortowych pokojach i domkach nad jeziorem. Całe rodziny zachwyci mazurskie prywatne kąpielisko z plażą oraz należąca do ośrodka przystań, z której rozpoczynają się klimatyczne rejsy po jeziorze. W hotelu działa regionalna Restauracja Żeglarska. 

Polecane miejsca na wakacje Mazurach – Ruciane-Nida

Ruciane-Nida (220 km od Warszawy, S8) to zaciszne miasteczko położone nad malowniczymi jeziorami Nidzkim i Guzianką Wielką i w otoczeniu Puszczy Piskiej. Wypoczynkiem na Mazurach będą zachwyceni najmłodsi urlopowicze, którym kameralna miejscowość oferuje szereg rozrywek.

W planie wakacji na Mazurach z dziećmi nie może zabraknąć przede wszystkim wizyty w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie (bilet 30 zł normalny, 15 zł ulgowy), który zamieszkują syberyjskie jelenie Dybowskiego, sarny, żubry, daniele, łosie, puchacze, czaple i wiele innych.
Jeśli Wasze dzieci są fanami historii, koniecznie musicie odwiedzić z nimi kompleks fortyfikacji i bunkrów, a także Parowozownię, w której można podziwiać liczne lokomotywy i parowozy z minionych czasów.
Warto zobaczyć również Borejszówkę, czyli dom Jerzego Borejszy, którego dach przypomina odwróconą łódź. 

Wiemy już, że wakacje z dziećmi na Mazurach to dobry pomysł. A gdzie się zatrzymać? Polecamy Mazurski Raj Hotel Marina & SPA*** – położony nad Jeziorem Bełdany kompleks oferuje komfortowe pokoje, dostęp do piaszczystej plaży z kąpieliskiem oraz własny port. Na miejscu działa również regionalna tawerna nad jeziorem.

Komentarze (0) Pokaż komentarze

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki