Spontaniczny wypad na weekend – jak zorganizować go z głową?

Blog

Spontaniczny wypad na weekend – jak zorganizować go z głową?

Zastanawiasz się, gdzie na weekend w Polsce? W jakie miejsce warto pojechać, aby to był udany wypad? Wynajem auta na weekend to dobry pomysł, gdy chcemy dużo zobaczyć i pojechać w trudniej dostępne miejsca. Wybór właściwego środka transportu zapewni nam nie tylko swobodę przemieszczania, ale również komfort i wygodę podróżowania. Kiedy więc wynajem samochodu na weekend będzie dobrym pomysłem? 

 

Wynajem auta na weekend – zalety i formalności

Wynajem auta na weekend jest usługą skierowaną głównie do klientów prywatnych, chociaż weekendowe wyjazdy służbowe też się zdarzają. Jakie są zalety z wynajmu samochodu na weekend?

 • Wypożyczalnie samochodów często posiadają specjalne ceny lub rabaty dla klientów zainteresowanych wynajmem samochodu na weekend. Warto sprawdzić te specjalne propozycje i weekendowe ceny.
 • Wypożyczając samochód na weekend — możesz sprawdzić i przetestować inny samochód niż ten, którym podróżujesz na co dzień. Masz małe kompaktowe auto, a chciałbyś sprawdzić jak jeździ się SUVem? A może kusi Cię przejażdżka samochodem z automatyczną skrzynią biegów?
 •  Wynajem samochodu na weekend zapewni Ci również bezpieczeństwo podróżowania. Wypożyczalnie, takie jak nasza udostępniają nowe, bezpieczne i sprawne samochody — z 24h dostępem do pomocy Assistance.  Szczególnie na dłuższe i dalekie trasy to opcja idealna, jeśli Twój samochód jest ciut starszy lub nie masz wykupionego ubezpieczenia Assistance.

Przy wynajmie auta na weekend trzeba dopełnić tych samych formalności, co przy innym dłuższym lub krótszym wynajmie.  Natomiast istotne jest sprawdzenie i dopasowanie godziny odbioru i zwrotu samochodu z wypożyczalni. Po pierwsze, aby był zgodny z wynajmem weekendowy, jeśli obowiązują na niego specjalne ceny. Po drugie sprawdzenie, czy zaplanowaliśmy odbiór i zwrot w godzinach pracy wypożyczalni. W innym przypadku do wynajmu samochodu na weekend mogą zostać doliczane dodatkowe koszty.

Z wynajmem auta na weekend nie warto czekać do ostatniej chwili.  Szczególnie jeśli zależy Ci na konkretnym modelu samochodu lub jest to okres wakacyjny. Tuz przed weekendem dostępność samochodów może być ograniczona, dlatego zawsze bezpieczniej jest dokonać rezerwacji wcześniej. Coś wypadło w ostatnim momencie? – nic nie szkodzi, bo masz bezpłatną rezygnację do 24h przed odbiorem. 

Wynajem samochodu na weekend – kiedy warto się na niego zdecydować?

Bardzo dobrze przygotowane auta na długie trasy, ubezpieczenie i szeroki wybór modeli – to tylko kilka ze wszystkich zalet wynajmu samochodu na weekend. Na taką opcję decydują się osoby przylatujące z zagranicy, jak również osoby, które mają swoje auto, ale doceniają korzyści wynajmu samochodu na weekend.

W jakich przypadkach wynajem samochodu na weekend to idealne rozwiązanie?

 • Świetnie sprawdzi się oczywiście u osób, które nie dysponują swoim autem i nie planują jego zakupu ze względu na prowadzony styl życia. Mają jednak prawo jazdy i lubią spontaniczne weekendowe podróże.
 • Wynajem samochodu na weekend to również propozycja dla osób, którzy chcą odpocząć w większym gronie, jednak ich małe auto nie zapewni wygody podróżowania dla wszystkich uczestników wycieczki i nie pomieści większej ilości bagażu.
 • Warto się zastanowić nad samochodem z wypożyczalni, szczególnie jeśli własnościowe auto nie jest w pełni sprawne. Na co dzień jeździ raczej po mieście, a na dłuższych trasach nie oferuje wystarczająco dużego bezpieczeństwa. To również opcja dla osób, których samochód jest w naprawie.
 • Niektórzy preferują inne środki transportu, jak pociąg czy samolot. Jednak na miejscu można skorzystać z wynajmu samochodu na weekend, aby dotrzeć do atrakcji dostępnych tylko samochodem.

A gdzie na weekend w Polsce warto pojechać? Takich miejsc w naszym kraju jest bardzo długa lista. Przedstawiamy kilka z nich, aby zainspirować Cię do spontanicznej podróży. To gdzie na weekend w Polsce?

Gdzie na weekend w Polsce?

Wiele miejsc w naszym kraju jest niedocenionych i zapomnianych. Zastanawiając się, gdzie na weekend w Polsce zabrać swoich bliskich, warto skorzystać z przewodników opisujących dokładnie trasy.  Dwie propozycja poniżej:

1.      Pobrzeże Morza Bałtyckiego, trasa około 150 km: Świnoujście — Wolin — Golczewo — Kamień Pomorski — Świnoujście.

Trasę rozpoczynamy w prześlicznym Świnoujściu, z wieloma atrakcjami i najwyższą w Polsce latarnią morską. Następnie jedziemy widokową przez porośnięte lasem wydmy do wyspy Wolin. W pobliżu warto się zatrzymać na chwilę i wejść na wzgórze Zielonka z widokiem na okoliczne trzcinowiska. Następnie odwiedzić Woliński Park Narodowy i słynny pokazowy rezerwat żubrów, zlokalizowany niedaleko Międzyzdrojów. Kolejnym naszym przystankiem jest Kamień Pomorski z gotycką katedrą i murami obronnymi. Wracamy zwodzonym mostem w Dziwnowie i koło urokliwych jezior niedaleko Wisełki. Dalej trasa powrotna do Świnoujścia wiedzie nas wzdłuż Bałtyku, który możemy podziwiać z wysokości niemal 100-metrowego klifu. 

2.      Okolice Warszawy, trasa 335 km: Warszawa — Sierpc — Ciechanów — Modlin — Warszawa

  Już w samej Warszawie mamy atrakcji na kilka dni. Trasę rozpoczynamy odwiedzinami w Zakroczymie – jednym z najstarszych grodów Mazowsza, usytuowanego na wysokiej skarpie. Następnie odwiedzamy średniowieczne miasto handlowe Sierpc, z klasycystycznym ratuszem i Muzeum Wsi Mazowieckiej.  Jadąc na wschód — docieramy do Ciechanowa, słynnego z gotyckiego zamku, potem odwiedzamy Muzeum Romantyzmu w Opniogórze Górnej oraz pobliski park krajobrazowy. Kierujemy się dalej na południe do malowniczej doliny Wikry, a potem poprzez Lasy Pomiechwskie dojeżdżamy do wysokiej skarpy u ujścia Narwi słynnego między innymi z twierdzy Modlińskiej.  

Całkiem duży obszar, bardzo atrakcyjny, zajmują Góry Świętokrzyskie, gdzie znajduje się Świętokrzyski Park Narodowy, miasto Kielce, Opatów i Szydłów z murami obronnymi. Dla miłośników jezior czekają Mazury, z kolei tym, którzy chcą się pobawić w barach i klubach, Trójmiasto. Korzystając z wynajmu auta na weekend, możesz sobie pozwolić nawet na pobyt w kilku miejscach.

Decydując się na wynajem auta na weekend, warto  skorzystać z możliwości szybkiego przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi miejscami. Wynajem samochodu na weekend to wygoda, komfort i gwarancja pojazdu bezpiecznego i w pełni sprawnego. Możesz go od nas odebrać w dowolnym miejscu w Polsce i ruszyć od razu na kilkudniowy wypad.

Komentarze (0) Pokaż komentarze

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki
Wynajem auta na weekend – zalety

Jakie są zalety z wynajmu samochodu na weekend?

 • Wypożyczalnie samochodów często posiadają specjalne ceny lub rabaty dla klientów zainteresowanych wynajmem samochodu na weekend. Warto sprawdzić te specjalne propozycje i weekendowe ceny. Wypożyczalnia samochodów Kaizen Rent w swojej ofercie posiada wiele takich promocji. 
 • Wypożyczając samochód na weekend — możesz sprawdzić i przetestować inny samochód niż ten, którym podróżujesz na co dzień. Masz małe kompaktowe auto, a chciałbyś sprawdzić jak jeździ się SUVem? A może kusi Cię przejażdżka samochodem z automatyczną skrzynią biegów?
 • Wynajem samochodu na weekend zapewni Ci również bezpieczeństwo podróżowania. Wypożyczalnie, takie jak nasza udostępniają nowe, bezpieczne i sprawne samochody — z 24h dostępem do pomocy Assistance.  Szczególnie na dłuższe i dalekie trasy to opcja idealna, jeśli Twój samochód jest ciut starszy lub nie masz wykupionego ubezpieczenia Assistance.