Jak zaplanować objazdowe wakacje w Polsce?

Blog

Jak zaplanować objazdowe wakacje w Polsce?

Poruszanie się samochodem daje ogromne możliwości. Możemy swobodnie przemieszczać się pomiędzy kolejnymi punktami na mapie naszej wycieczki, nie jesteśmy ograniczeni godzinami odjazdu, w dowolnym momencie możemy zrobić przerwę na kawę czy obiad. Wakacje samochodem mają bardzo długą listę zalet. Właśnie autem można zorganizować wakacje objazdowe, dzięki którym odkrywamy więcej miejsc, we własnym tempie. Czy warto w takiej sytuacji zdecydować się na wynajem samochodu na wakacje? 

 

Wynajem samochodu na wakacje – dlaczego to dobry pomysł?

Dużo osób lata samolotem, niektórzy preferują pociąg lub autobus, jednak to wakacje samochodem cieszą się największym zainteresowaniem. Nie każdy jednak posiada swoje auto lub też jego własnościowe nie sprawdza się na dłuższych trasach. Aby zapewnić sobie swobodę i odbyć  wymarzoną podróży, można zdecydować się na wynajem samochodu na wakacje.

W Kaizen Rent samochód wynajmujemy na miesiące, oraz na dni. W naszej ofercie jest więc wynajem krótkoterminowy, który idealnie sprawdza się podczas wakacji samochodem. Wynajem samochodu na wakacje to możliwość podróżowania bezpiecznym i w pełni sprawnym, nowym autem. Wybierając się w dalszą podróż, zawsze należy dokładnie sprawdzić stan swojego pojazdu. Nie może być w nim żadnych usterek, szczególnie takich, które zagrażają zdrowiu i życiu podróżujących. Nierzadko taki przedwakacyjny serwis związany jest z dużymi kosztami.

Przy wynajmie samochodu na wakacje jest zupełnie inaczej. Naszym klientom oddajemy pojazdy w pełni sprawne, najczęściej nie starsze niż dwa lata, serwisowane w autoryzowanym serwisie. Dlatego możesz mieć pewność, że wybrane auto sprawdzi się idealnie podczas objazdowej wycieczki. Kolejna zaleta wynajmu samochodu na wakacje to koszty. Za taki samochód na wakacje płacisz tylko wtedy, kiedy z niego korzystasz, a więc za konkretną ilość dni. Wynajętym samochodem na wakacje możesz pojechać wszędzie, również za granicę do krajów należących do UE.  

Podczas planowania wakacji samochodem trzeba uwzględnić aspekty związane z bezpieczeństwem,  kosztami jazdy oraz dopasować samochód do ilości osób i bagaży.  Wszystkie te elementy łatwo zapewnić lub skalkulować, gdy na wakacje wyruszasz samochodem z wypożyczalni. 
 

Jak zapakować samochód na wakacje?

Pakowanie to jednocześnie najbardziej ekscytujący i stresujący moment. Jak zapakować wszystkie potrzebne nam rzeczy? To wtedy  zaczynamy się zastanawiać, czy nasz bagażnik nie jest zbyt mały. Podczas objazdowej wycieczki dużo czasu spędzamy w aucie. Dla komfortu podróży samochodem na wakacje nagle istotna okazuje się wielkość samochodu i jego bagażnika. Dzięki możliwości wynajmu masz okazję pojechać na wakacje większym autem, które będzie dostosowane do Twoich aktualnych potrzeb.

Tylko jak optymalnie zapakować ten samochód na wakacje? Na pewno nie warto pozostawiać pakowania samochodu na wakacje na ostatnią chwilę. Warto wcześniej też zrobić listę rzeczy, które chcesz ze sobą zabrać. Ciężkie rzeczy pakujemy zawsze na spód, z kolei miękkie świetnie sprawdzają się jako wypełnienie pustych przestrzeni. Zatem walizki i torby ułóż na dnie bagażnika, a jeśli to niezbędne również za przednimi siedzeniami. Nigdy nie pakujemy się na wakacje samochodem pod sam sufit. Zasłonięte szyby — to ograniczona widoczność, to z kolei skutkuje utratą bezpieczeństwa jazdy. Podczas objazdowych wakacji samochodem trzeba jednak pamiętać, że są rzeczy, które będą nam potrzebne częściej i takie, które nie zawsze będą wymagały wyjmowania z auta. To również uwzględnij, kiedy pakujesz samochód na wakacje. Na wierzchu niech znajdzie się to, z czego korzystać będziesz najczęściej. W środku samochodu znajdziesz całe mnóstwo udogodnień, przydatnych w dłuższej podróży: miejsce na wodę oraz kieszenie i schowki na drobne rzeczy, czy port USB, przydatny do ładowania telefonów i innego sprzętu elektronicznego.  Po drodze spotkasz na pewno wiele stacji benzynowych i sklepów, w których w każdej chwili będziesz mógł uzupełnić napoje i przekąski oraz skorzystać z toalety.

Wakacje samochodem – 4 porady, jak zaplanować objazdowe wakacje

Objazdowe wakacje samochodem wymagają nieco innego planowania, niż jest to w przypadku wakacji spędzanych w jednym miejscu, gdy musisz tylko dotrzeć do celu. Na pewno towarzyszą temu też inne emocje i większa adrenalina. Nawet jeśli lubisz spontaniczne wypady, to pewne rzeczy po prostu trzeba zaplanować.

  • Wynajem samochodu na wakacje, jeśli oczywiście się na niego decydujesz. W Kaizen Rent dokonasz rezerwacji online, przez stronę www. Zrób to wcześniej, aby mieć pewność wynajmu samochodu na wakacje, który najbardziej Ci odpowiada.
  • Wszystkie swoje kluczowe plany spisuj w notesie. Możesz się ograniczyć tylko do wyznaczenia trasy lub też pójść o kilka kroków dalej i wypisać polecane restauracje i bary, a także miejsca warte zobaczenia. Przydaje się również sprawdzić opcje parkowania i noclegów.
  • Na pewno musisz też określić czas, jaki chcesz poświęcić na taką wycieczkę. Dla niektórych tydzień — to już wieczność, a są też tacy, którzy chętnie w podróży spędzą miesiąc lub dwa. Jeśli mają być to dłuższe wakacje, zorganizuj osoby do opieki nad Twoim domem.
  • Określ swój budżet i skalkuluj koszty, dlatego tak ważne jest, aby rzeczy związane z większymi wydatkami, czyli noclegi, jedzenie i paliwo, planować wcześniej. Uwzględnij w nim też wynajmowany samochód na wakacje. Unikamy nieprzyjemnych niespodzianek.
  • Gdy samochodem na wakacje zabierasz dzieci, sprawdź, czy masz odpowiednie foteliki oraz środki zapobiegające chorobie lokomocyjnej.

Objazdowe wakacje wymagają samodzielnej organizacji, ale dają również ogromną swobodę podróżowania i zmiany planów. Wynajem samochodu na wakacje może okazać się najlepszą opcją pod względem transportu, jeśli chodzi o komfort, wygodę i bezpieczeństwo podróżowania. Podobnie jednak jak przy innych formach wypoczynku, wymagają określenia budżetu, wyznaczenia trasy i zapakowaniu wszystkich potrzebnych rzeczy.

Comments (0) Show comments

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

See similar articles